SDH Vrčeň na slavnostech v Litoměřicích

[neděle, 9. červenec 2017]

Na sedmém ročníku Hasičských slavností, které proběhly v Litoměřicích ve dnech 9. – 10. června 2017 nemohli opět chybět naši dobrovolní hasiči, kteří vyrazili z Vrčeně již ve čtvrtek ráno dne 8. června 2017 a vrátili se v neděli po obědě dne 11. června 2017.

Tento celorepublikový sraz hasičstva s nejrozsáhlejší výstavou hasičské techniky od té nejstarší ze sbírek sborů dobrovolných hasičů až po tu nejmodernější a speciální, kterou disponuje Hasičský záchranný sbor ČR je největší a nejvýznamnější akcí svého druhu v Česku.

Slavnosti byly de facto zahájeny již ve středu 7. 6. 2017 stavbou provizorního hasičského městečka na vodním cvičišti. Profesionální hasiči zde postavili 180 stanů i s potřebným zázemím pro zhruba osm stovek lidí. Následovalo cvičení na Labi. V sobotu proběhla více než dvouhodinová přehlídka historických vozů, stříkaček, ale i nejmodernější techniky, včetně těžkých transportérů používaných při záchranných pracích, opět pokračovala programem na výstavišti. Dobrovolné sbory přivezly na Litoměřické výstaviště stříkačky zápřahové, parní nebo historické hasičské automobily. Většina techniky je schopna ukázek a také se aktivně prezentovala. K vidění byly i hasičské uniformy, přilby tiskoviny a modely. Profesionální hasiči se v Litoměřicích naopak pochlubili nejmodernější technikou a technikou speciální, jako jsou hasičské tanky, moderní zemní stroje upravené pro specifické potřeby hasičů, sací bagr a další těžká technika.


SDH Vrčeň v LitoměřicíchSDH Vrčeň v LitoměřicíchSDH Vrčeň v LitoměřicíchSDH Vrčeň v LitoměřicíchSDH Vrčeň v LitoměřicíchSDH Vrčeň v LitoměřicíchSDH Vrčeň v LitoměřicíchSDH Vrčeň v LitoměřicíchSDH Vrčeň v LitoměřicíchSDH Vrčeň v LitoměřicíchSDH Vrčeň v LitoměřicíchSDH Vrčeň v LitoměřicíchSDH Vrčeň v LitoměřicíchSDH Vrčeň v LitoměřicíchSDH Vrčeň v LitoměřicíchSDH Vrčeň v Litoměřicích

vložil: Starosta [Aktuality] 09:40 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!